Народният представител от ГЕРБ-СДС Делян Добрев обяви, че ще се оттегли от Народното събрание след края на настоящата парламентарна сесия.
По време на среща с младежката организация на партията в Раковски той заяви, че решението му е мотивирано от желанието да даде възможност за развитие на по-младите кадри в политиката.
„Ще продължа да помагам и да участвам в партийния живот, но съм преценил да дам път на младите. Благодаря на Бойко Борисов, че ми е давал възможност през всичките тези 20 години и ме е подкрепял“, заяви Добрев.
Той е част от парламентарната група на ГЕРБ от 2009 г., когато влиза в 41-вото Народно събрание. През годините заема различни ръководни позиции, включително заместник-председател на Комисията по икономическа политика и член на Комисията по бюджет и финанси. От 2014 г. е председател на парламентарната комисия по енергетика.
През 2017 г. Добрев подаде оставка от заеманите постове след избухването на скандала, известен като „Кумгейт“. Тогава срещу него бяха отправени обвинения за назначения на близки и познати в община Хасково, където той беше областен координатор на ГЕРБ.
По-късно обвиненията не бяха доказани.